Jak przykleja się fototapetę?

Jak przykleja się fototapetę?

Zastanawiasz się, jak urządzić swoje mieszkanie? Czy malować ściany? Czy może lepiej zdecydować się na fototapetę bądź naklejkę ścienną? Zalety i wady malowania są powszechnie znane. W niniejszym artykule skupimy się na korzyściach i wadach fototapet oraz naklejek ściennych. Porównamy obydwie dekoracje ścienne. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Sposób aplikacji

To najważniejsza kwestia, ponieważ im prościej się coś wykonuje, tym jest większa pewność, że się na takie rozwiązanie zdecydujemy. W przypadku fototapet oraz naklejek aplikacja na ścianę jest prosta. Jak to wygląda?

Szablony oraz naklejki są wycięte po konturze i znajdują się na podkładowym papierze. Papier transferowy znajdujący się na naklejce umożliwia jej oderwanie z papieru podkładowego u przyłożenie w wybrane przez siebie miejsce na ścianie. Po tym należy dokładnie docisnąć naklejkę, delikatnie i powoli zerwać ze ściany papier i gotowe – możemy cieszyć się nowym wyglądem ściany. Cały proces trwa krótko – nie więcej niż 5-10 minut. W przypadku większych bądź bardziej skomplikowanych naklejek składających się z kilku części, czas montażu może trochę się wydłużyć.

Jeżeli zaś chodzi o fototapety, to na montaż potrzeba nieco więcej czasu, lecz całość również nie jest skomplikowana. W zależności od tego, na jakim materiale jest wydrukowana fototapeta, należy zakupić odpowiedni klej, który potem według instrukcji producenta umieszczonej zazwyczaj na opakowaniu należy przygotować i rozrobić. Następnie pędzlem trzeba nanieść klej na ścianę, a potem na tapetę. Po tym należy przyłożyć i mocno docisnąć tapetę do ściany, najlepiej za pomocą specjalnego wałka gumowego. I gotowe!

Możliwości wyboru motywów 

W przypadku naklejek mamy do wyboru bazę różnych wzorów – od niewielkich kwiatków po spore drzewa czy aforyzmy. Jeżeli nie spodoba nam się nic z gotowych propozycji, można skontaktować się z producentem – być może będziemy mogli zrealizować własny pomysł na motyw dekoracji,

Natomiast w fototapetach nie ma żadnych ograniczeń – do przeglądania jest wielomilionowa baza zdjęć o wysokiej jakości. Plusem jest dodatkowo fakt, iż można wykorzystać własne, prywatne zdjęcia. Oznacza to, że wyjątkowe dla Ciebie wspomnienie w postaci zdjęcia możesz uwiecznić na ścianie. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Wytrzymałość i uniwersalność

Wytrzymałość dekoracji umieszczanych na ścianie jest dla wielu osób bardzo ważna. Jeżeli chodzi o fototapety i naklejki, to każdą z tych dekoracji ciężko jest zniszczyć podczas normalnego użytkowania. Jest to oczywiście możliwe, ale w przypadku nieuwagi bądź postarania się o zepsucie – jednak kto by chciał zniszczyć dekorację upiększającą ścianę?

Wybór któregoś z przytaczanych rozwiązań – naklejek czy fototapet – zapewni Ci stworzenie niesamowitej i interesującej aranżacji, którą możesz stworzyć na podstawie własnego pomysłu.

Podsumowanie

Naklejki i fototapety – każda z tych dekoracji ściennych jest dobrym wyborem. Za fototapetami przemawia możliwość umieszczenia na niej dowolnej fotografii, natomiast za naklejkami – szybkość montażu. Wybór zależy od nas samych i od tego, co nam się bardziej podoba.